Otwarcie nowego magazynu ze sprzętem rehabilitacyjnym

11 lutego obchodziliśmy XXX Światowy Dzień Chorego, który ustanowił Ojciec Św. Jan Paweł II. Tegoroczne orędzie papieskie zatytułowane

“Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6,36). Trwając na drodze miłosierdzia przy tych, którzy cierpią.

W tym szczególnym dniu nastąpiła ważna dla naszego Hospicjum uroczystość. Otworzyliśmy nowy magazyn ze sprzętem rehabilitacyjnym i medycznym. Magazyn mieści się w Cieszynie przy ul. Kasztanowej 8, gdzie każdy mieszkaniec Cieszyna i okolic będzie mógł nieodpłatnie wypożyczyć potrzebny sprzęt np. łóżko z materacem przeciwodleżynowym, koncentrator tlenu, toaletę przenośną, wózek inwalidzki, itp. Uroczyste otwarcie poprowadziła Pani prezes Joanna Piotrowska-Cieślar, która przecięła wstęgę, natomiast kapelan Hospicjum o. Leopold pobłogosławił nowy magazyn.

W uroczystości wzięli udział Starosta Cieszyński P. Mieczysław Szczurek, Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna P. Krzysztof Kasztura oraz wolontariusze i zaproszeni goście. Dziękujemy Restauracji Zajazd Trzech Braci za przygotowanie poczęstunku i wszystkim przybyłym gościom na naszą uroczystość.

Mamy nadzieję, że otwarcie drugiego magazynu pozwoli nam pomagać szerszemu gronu potrzebującym i wypełniać papieskie orędzie, trwając na drodze miłosierdzia.

SPRZĘT MOŻNA WYPOŻYCZAĆ:

ŚRODA w godz. 14.30 – 16.00