Dzień Wolontariusza – 5 grudnia

Kochani Wolontariusze!
z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza życzymy wszystkim naszym niezastąpionym Wolontariuszom dużo zdrowia, szczęścia i radości w życiu oraz satysfakcji
z niesionej pomocy, którą tak chętnie dzielicie się z innymi.

Serdecznie dziękujemy za bezinteresowną działalność.

Niech wolontariat będzie źródłem Waszej wewnętrznej satysfakcji, a wdzięczność i uśmiech tych, którym poświęcacie swój czas, niech motywuje Was do dalszego działania.

Dziękujemy za Wasze dobre serca, gotowość, oddanie, zaangażowanie, talenty, a także chęci i wolę służenia innym w każdej sytuacji, bez względu na okoliczności.

Wielka pomoc

Przekazujemy cudowną wiadomość. Znamy już oficjalne dane z Ministerstwa Finansów.
Dziękujemy za wsparcie i zaufanie jakim nas Państwo obdarzyliście.

Ludzie o wielkich sercach


W czasie trwania uroczystości Jubileuszu 25 – lecia Hospicjum na Rynku w Cieszynie odbywało się zakończenie sezonu motocyklowego 2023. Podczas zjazdu grupy, która skupia wszystkich motocyklistów i motocyklistki z Śląska Cieszyńskiego można było wesprzeć datkiem Hospicjum.
Ponieważ nasi wolontariusze brali udział w obchodach 25 – lecia istnienia Hospicjum na pomoc przyszła młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika i młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie im. płk. G. K. Langera, która w firmowych koszulkach zbierała datki do puszek. Zebrano kwotę 827,50 zł.
Dziękujemy Stowarzyszeniu MM SCI za możliwość przeprowadzenia zbiórki. Wszystkim darczyńcom za wsparcie i oczywiście niezawodnej młodzieży za pomoc.

Uroczystości jubileusz 25 – lecia Hospicjum

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy 25-lecie swojej działalności. Uroczystości rocznicowe rozpoczęliśmy od wspólnej Mszy św. w Kościele pw. św. Krzyża w Cieszynie. Eucharystii przewodniczył obecny kapelan o. Anioł Zieliński, w asyście o. Ireneusza Toczydłowskiego, ks. Marka Kujawskiego oraz ks. Marcina Suchanka (kapelan Hospicjum Żywieckiego).
Następnie uroczyste spotkanie jubileuszowe miało miejsce w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Cieszyn. Dziękujemy gospodarzom za udostępnienie tej pięknej sali.

Swoją obecnością zaszczycili nas:
p. Janina Żagan – Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego
o. Anioł Zieliński – kapelan naszego Hospicjum
ks. Mirosław Szewieczek – pomysłodawca i założyciel Hospicjum
ks. Marek Kujawski – duszpasterz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu
ks. Marcin Brzóska – proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Cieszynie
p. Jolanta Stokłosa – Przewodnicząca Forum Hospicjów Polskich oraz Prezes Hospicjum św. Łazarza w Krakowie
siostry Boromeuszki
siostry Elżbietanki
p. Regina Rakowska – dyr. II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie wraz z p. Izabelą Żwak – pedagogiem Liceum
p. Izabela Kula – dyr. Biblioteki Miejskiej w Cieszynie

Przewodniczące i delegaci zaprzyjaźnionych Hospicjów: z Bielska-Białej, Jastrzębia-Zdroju, Katowic, Krakowa, Pszczyny, Radomia, Sosnowca, Tychów, Żor, Żywca.

Nasi darczyńcy oraz przedstawiciele firm i instytucji, z którymi od lat współpracujemy.

Obchody Jubileuszu uatrakcyjnił występ pedagogów z Szkoły Muzycznej – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Cieszynie.
Dziękujemy p. dyr. Sławomirowi Machała, p. Elżbiecie Machała oraz p. Sylwestrowi Sośniak.

W czasie spotkania wręczone zostały podziękowania oraz upominki dla obecnych i byłych wolontariuszy Hospicjum.

Również podziękowania otrzymali darczyńcy, przyjaciele naszego Hospicjum, bez których nie moglibyśmy funkcjonować.

Poczęstunek dla zaproszonych gości przygotowała Restauracja Zajazd Trzech Braci – bardzo dziękujemy.
Serdeczne podziękowania za ufundowanie tortu na jubileusz składamy p. Baszczyńskim z “Cukierni Bajka”.

Nasze wolontariuszki p. Dorota Kania i p. Małgorzata Szklorz z okazji jubileuszu przygotowały publikację na temat działalności Hospicjum.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie.

Jubileusz 25-lecia

W związku ze zbliżającymi się obchodami 25-lecia Hospicjum, zachęcamy wszystkich, którzy planują uczestnictwo w tym wydarzeniu do zapoznania się z informacjami na temat lokalizacji miejsc uroczystości oraz pobliskich parkingów.

Przypominamy, że Jubileusz rozpocznie się w dniu 7 października o godzinie 11:30 Mszą Świętą w Kościele św. Krzyża oo. Franciszkanów w Cieszynie (ul. Szersznika, koło postoju taksówek). Następnie przeniesiemy się do cieszyńskiego Ratusza, gdzie o 13:00 będzie miało miejsce spotkanie, w ramach którego odbędzie się występ, podziękowania i bankiet.

Podczas Pikniku Rodzinnego u św. Michała w Goleszowie

W piękną, słoneczną niedzielę – 10 września wolontariuszki Dorota Kania i Mariola Sufa wraz z absolwentkami II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie spędziły na II Pikniku Rodzinnym u św. Michała w Goleszowie podczas, którego Stowarzyszenie mogło przeprowadzić Kiermasz książki przeczytanej oraz rękodzieła.

Serdeczne podziękowania składamy dla ks. proboszcza Zbigniewa Zachorka
z Rzymskokatolickiej Parafii św. Michała Archanioła w Goleszowie, który zgodził się na nasz pobyt podczas festynu.


Dziękujemy za miłe przyjęcie, okazane wsparcie i serce.
Wszystkim, którzy wsparli nasze Hospicjum z serca dziękujemy.
Pracownikom firmy PPG z Cieszyna za książki, naszym wolontariuszkom za rękodzieło przekazane na piknik.
Zebraliśmy 1477 zł.

Hospicyjny apel

Międzynarodowy Dzień Dobroczynności obchodzony corocznie w dniu 5 września jest okazją do podkreślenia znaczenia dobroczynności.
DOBRO TO JEDYNA RZECZ, KTÓRA SIĘ MNOŻY, GDY SIĘ JĄ DZIELI.
Ten dzień jest przypomnieniem, że nawet niewielkie akty dobroczynności mogą mieć ogromny wpływ na życie innych osób. Wzmacnia poczucie wspólnoty oraz skupia uwagę na potrzebach tych, którzy potrzebują wsparcia.
Dziękujemy wszystkim za posługę i w tym szczególnym dniu zwracamy się z prośbą…..

❤Szanowni Medycy! ❤

Zwracamy się do Was z prośbą. Jeżeli możecie podzielić się swoimi umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniem oraz podarować część swojego czasu i serca innym, zapraszamy do wspólnoty Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty, aby służyć wolontaryjnie potrzebującym mieszkańcom Cieszyna i okolic.

Nasze Stowarzyszenie od 25 lat otacza opieką chorych, w terminalnym stadium choroby nowotworowej, przebywających w swoich domach. Pomimo ogromnego zaangażowania wolontariuszy medycznych jak i niemedycznych potrzebujących przybywa, potrzeby stale rosną, a chorzy czekają…

Chętnych lekarzy, pielęgniarki i fizjoterapeutów prosimy o kontakt na adres: cieszynhospicjum@vp.pl lub telefonicznie pod numerem 797 353 207.

Cieszyński Przekładaniec

Działo się!

Kolejne wydarzenie zakończone ogromny sukcesem!
2 września gościliśmy na cieszyńskim rynku podczas festiwalu organizacji pozarządowych Cieszyński Przekładaniec.

Serdeczne podziękowania składamy pracownikom firmy PPG za zorganizowanie “Kiermaszu książki przeczytanej”, z którego dochód został przeznaczony na Hospicjum.
Dziękujemy za Waszą nieocenioną pomoc przy zebraniu, przetransportowaniu książek, a później ich sprzedaży. Cieszymy się, że dołączyliście do naszej misji niesienia nadziei chorym. Liczymy na dalszą współpracę.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni każdemu kto odwiedził nasze stoisko, decydując się na danie książkom drugiego życia. Życzymy miłej lektury!

Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem. Przy zaangażowaniu tak wielu ludzi udało się zebrać 2378,50 zł.

Do zobaczenia na kolejnym wspaniałym wydarzeniu. ❤️❤️❤️

Skip to content