Ognisko

Ognisko – używane do ogrzewania i gotowania. Zgadza się 🙂

Przede wszystkim pełni rolę miejsca spotkań towarzyskich naszych wolontariuszy. Oczywiście u kogo jak nie u Bogusi. W tym roku wyjątkowo bo we wrześniu, ale też w bardzo miłym gronie i przy sprzyjającej pogodzie.

Gospodyni Bogusi z 💝 dziękujemy.

Cieszyński Przekładaniec

W sobotę 27 sierpnia prezentowaliśmy naszą działalność na jarmarku cieszyńskich organizacji pozarządowych – Cieszyński Przekładaniec.

Dziękujemy naszym wolontariuszom za poświęcony czas oraz za piękne wyroby ręcznie wykonane, które zdobiły nasze stoisko.

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze

W środę 14 września odbędzie się WALNE ZEBRANIE naszego Stowarzyszenia, na które serdecznie zapraszam. Obecność wszystkich członków Hospicjum obowiązkowa. Prezes – Joanna Piotrowska-Cieślar

XXIV – czerwcowy Koncert Walentynkowy

Wspominamy – dokładnie miesiąc temu na deskach Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie odbył się XXIV Koncert Walentynkowy organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie na rzecz Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie.
Koncerty Walentynkowe towarzyszą nam od pierwszego roku naszej działalności. Tegoroczne motto brzmiało: “Czas to miłość. Miłość to czas.”

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Reginie Rakowskiej, nauczycielom oraz całej społeczności Kopera za zaangażowanie, trud i poświęcony czas w organizację tego ogromnego przedsięwzięcia, a także za Waszą miłość, którą obdarzacie Nas od tylu lat.

Szczególne podziękowania kierujemy do:
P. Bartosza Korcz – za scenariusz,
P. Elżbiety Kożuchowskiej – za aranżację muzyczną,
P. Jakuba Chmiel – za choreografię,
P. Katarzyny Pieciun – za reżyserię całości,
P. Patrycji Łyżbickiej – za organizację sceny,
P. Izabeli Żwak – za organizację.

Dziękujemy utalentowanej młodzieży Kopera, która jak co roku nas nie zawiodła. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności i talentów.

Pragniemy również podziękować Darczyńcom, Sponsorom, bez których Koncert by się nie odbył. Z każdym rokiem lista osób, którym nie jest obojętny los Hospicjum się powiększa. Dziękujemy za każdą formę wsparcia i pomocy.

Zeszłoroczny Koncert Walentynkowy był na sposób covidowy, tegoroczny w czerwcu 🙃 Zastanawiamy się czym Koper nas jeszcze zaskoczy?

Na koniec ważna informacja – zebraliśmy kwotę 29 184,62 zł.

DZIĘKUJEMY 😍

X Maraton pływacki

W sobotę 25 czerwca od godz. 9.30 do 13.30 na Pływalni przy Szkole Podstawowej nr 4 odbywał się X jubileuszowy MARATON PŁYWACKI, na rzecz dzieci osieroconych z naszego Hospicjum.

W maratonie wzięło udział 31 uczestników, którzy łącznie przepłynęli 3407 długości basenu czyli 54,5 km.

Najmłodszy uczestnik – Hania – 9 lat, a najstarszy uczestnik, Pan Stanisław – 75 lat. Natomiast najliczniejszą Rodziną, która brała udział w Maratonie, była Rodzina Państwa Habartów.

Dziękujemy firmie Diehl Metering Sp. z o.o. za finansowanie naszego pływania oraz za udział w Maratonie jej pracowników.

Dziękujemy wolontariuszkom Małgosi i Karolinie oraz wolontariuszom Hospicjum za pomoc w liczeniu przepłyniętych długości.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!

X Maraton pływacki

Po dwu letniej przerwie wracamy do organizacji Maratonu Pływackiego, z czego bardzo się cieszymy. W sobotę 25 czerwca od  godz. 9.30 na Pływalni przy Szkole Podstawowej nr 4 odbywał się będzie Maraton Pływacki na rzecz dzieci osieroconych z naszego Hospicjum.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Przyprowadźcie rodzinę, przyjaciół, sąsiadów i znajomych, którzy potrafią przepłynąć chociaż jedną długość basenu. Nasz sponsor firma Diehl Metering Sp. z o.o. wpłaci na rzecz Stowarzyszenia kilkadziesiąt groszy za każdą przepłyniętą długość.

Podsumowanie akcji Pola Nadziei

Dzisiaj w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie miało miejsce uroczyste podsumowanie akcji POLA NADZIEI 2021/2022 i wręczenie laureatom nagród w konkursie “Maskotka dla Chorego”.

Dziękujemy Pani Dyrektor Izabeli Kula za gościnę. Dyrektorom placówek oświatowych, Nauczycielom oraz Rodzicom za aktywne włączenie się do akcji Pola Nadziei. Dziękując za wrażliwość i zaangażowanie życzymy sukcesów oraz satysfakcji z pomocy potrzebującym Hospicjum.

Gratulujemy i do zobaczenia jesienią podczas kolejnej akcji Pola Nadziei.

Skip to content