Dzień Żonkila

Sadzenie żonkili, pogadanki, konkurs, kwesty – to już za nami. Powoli nadchodzi czas uroczystego zakończenia tegorocznych Pól Nadziei. Z tej okazji zapraszamy wszystkich zaangażowanych w tą inicjatywę na finałowe obchody Dnia Żonkila, które odbędą się 16 maja.

Nasz żółty, radosny przemarsz ma za zadanie zaakcentować przesłanie Pól Nadziei, których znakiem jest żółty żonkil – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi terminalnie chorych. Chcemy pokazać, że bardzo niewiele trzeba, aby obudzić nadzieję w tych, którzy ją tracą. Nasz uśmiech, dobre słowo,  odwiedziny są jak słońce, budzące do życia żonkile i wystarczą, aby w sercu tych, którzy są chorzy, samotni czy smutni zapanowała wiosna oraz rozkwitła radość, tak piękna, jak nasze żonkile.

Wyruszając spod Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi na ul. Hallera, przejdziemy ulicami miasta Cieszyna na Rynek, a stamtąd do Biblioteki Miejskiej, gdzie zostaną wręczone dyplomy i nagrody za udział w konkursie plastycznym oraz podziękowania za pomoc, udział i zaangażowanie placówek. Potem wszyscy obecni zostaną zaproszeni do obejrzenia występu w wykonaniu Teatru „Maska”. Serdecznie zapraszamy!

Skip to content