Dwa pożegnania

Pierwsze odbyło się w czerwcu, kiedy przygotowaliśmy ostatnie zebranie hospicyjne przed wakacjami.
Drugie miało miejsce we wrześniu na pierwszym spotkaniu.
Pożegnaliśmy ze smutkiem naszego kapelana – o. Paschalisa OFM, gdyż po rocznym pobycie w Polsce wrócił na misje do Boliwii. Poza zdjęciami, zamiast kwiatka Janeczka zaskoczyła wszystkich, przynosząc zamiast kwiatka… kotlet (w celofanie!!).
Ojciec natychmiast zjadł tę wyjątkową niespodziankę :))

Zwycięstwo Zosi

W konkursie “Żółta wiosna. Zielona nadzieja” – na najlepsze zdjęcie ukazujące wsparcie wobec osób chorych wygrała fotografia Zosi Kilian.


Lider Dobroczynności

W czerwcu Liceum im. M. Kopernika otrzymało Tytuł Lidera Dobroczynności za wieloletnią organizację Koncertów Walentynkowych na rzecz naszego Hospicjum.

Dyplom i nagrody odbierały w Czeladzi:

  • dyrektor szkoły – mgr Regina Rakowska
  • pedagog – mgr Izabela Żwak
  • prezes Hospicjum – mgr Dorota Kania


Wsparcie dla podopiecznych

Fundacja Hospicyjna “Uśmiech dziecka” z Gdańska przesłała początkiem czerwca prezenty wytypowanym naszym podopiecznym, którzy jak widać, byli bardzo zadowoleni.


Maraton już za nami!

Tegoroczny, dziewiąty Maraton Pływacki w dniu 22 czerwca przyniósł 3221 długości na Pływalni przy SP 4. Rekordzista – Paweł Kołder pokonał siedem i pół kilometra, czyli 448 długości, juniorką została Antosia Szweblik, a seniorką pani Anna Iwańska. Nagrodę za liczny udział otrzymały rodziny Waszutów i Habartów.

Dziękujemy firmie DIEHL Metering za finansowanie naszego pływania (i za udział w Maratonie jej pracowników) oraz sklepom OTIKA i STX, a ponadto Restauracji “TRZEJ BRACIA” za nagrody.

Już teraz wszystkich zapraszamy na przyszłoroczny jubileuszowy maraton!


IX maraton pływacki dla Hospicjum

W sobotę 22 czerwca w godzinach od 9.30 do 12.15 na Pływalni przy Szkole Podstawowej nr 4 odbywał się będzie Maraton Pływacki na rzecz dzieci osieroconych z naszego Hospicjum.
Zapraszamy Was przyjdźcie serdecznie! Przyprowadźcie rodzinę, przyjaciół, sąsiadów i znajomych, którzy potrafią przepłynąć chociaż jedną długość basenu. Nasz sponsor wpłaca na rzecz Stowarzyszenia kilkadziesiąt groszy za każdą przepłyniętą długość.
Każdy jest mile widziany i dla każdego przygotujemy niespodzianki!


Kampania “Pola Nadziei” w Cieszynie

“Pola Nadziei” to ogólnopolska kampania hospicyjna, której celem jest zbieranie funduszy na działalność hospicyjną, a także popularyzacja idei hospicyjnej wśród dzieci, młodzieży i całego społeczeństwa. Kampania, której symbolem jest żonkil – międzynarodowy symbol nadziei – ma nieść przesłanie, mówiące o nadziei dla ludzi terminalnie chorych.

W pierwszej edycji uczestniczyło 7 Hospicjów. W kolejnych latach dołączały następne, osiągając w ostatnich edycjach imponującą liczbę około 50 zaangażowanych Hospicjów z wielu miast Polski. Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie po raz pierwszy przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii hospicyjnej POLA NADZIEI w 2011 roku. 30.05.2019 odbył się tradycyjny przemarsz z Rynku w Cieszynie na Górę Zamkową.