Hospicjum na Orszaku Trzech Króli

W uroczystość Trzech Króli – 6 stycznia – po raz pierwszy w Cieszynie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Orszak Trzech Króli, gromadząc tłumy na cieszyńskim Rynku.

Nie zabrakło wspólnego kolędowania wraz z góralską kapelą, jasełek oraz uroczystego pokłonu Trzech Króli, którymi zostali włodarze miasta: Król Kacper – Burmistrz Ryszard Macura, Król Baltazar – Starosta Cieszyński Janusz Król oraz Król Melchior – Bogdan Ficek, Dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek Oświatowych. Wydarzenie uświetnił także występ chórów, a uprzyjemniła ciepła, pyszna grochówka i inne atrakcje.

Orszakowi towarzyszył także kiermasz, w którym uczestniczyło między innymi nasze Hospicjum, przy okazji informując zainteresowanych o swojej działalności.