Konferencja naukowa “Per mortem” – zaproszenie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanej przez Hospicjum Cordis z Katowic konferencji zatytułowanej “Per Mortem – Wokół Śmierci”.

Konferencja jest adresowana do studentów medycyny i młodych lekarzy, studentów psychologii, rehabilitacji, teologii i prawa oraz pracowników hospicjów. Podczas konferencji poruszane będą zagadnienie śmierci w różnych aspektach: medycznym, psychologicznym, duchowym i artystycznym.

Śmierć jest zjawiskiem nieuchronnym i uniwersalnym. Dla jednych stanowi zwieńczenie życia, dla innych jest jego początkiem. Wbrew pozornie jasnym kryteriom orzekania o niej, szczególnie w dobie nasilających się na zachodzie Europy tendencji eutanatycznych, moment w którym zaczyna i kończy się ludzkie życie wciąż jest powodem wielu kontrowersji. Lekarze, psychologowie, rehabilitanci, duchowni i prawnicy ze śmiercią mają do czynienia w swej codziennej pracy. Dla wielu stanowi to bardzo duże wyzwanie, wielu ma problemy z jego podjęciem. Ludzie instynktownie boją się tego co stanowi dla nich zagadkę, a mimo tak daleko idącego postępu medycyny i nauk z nią związanych, śmierć szczególnie w jej aspekcie psychologicznym i duchowym wciąż stanowi największą tajemnicę życia.

Zgłoszenia należy kierować na adres: kontakt@hospicjumcordis.pl. Opłata: 50 zł, studenci: 25 zł. Liczba miejsc – ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

konferencja1