Pola Nadziei edycja 2022/2023

Co roku prowadzimy działania mające na celu szerzenie idei hospicyjnej, edukację i uwrażliwianie społeczeństwa, szczególnie dzieci i młodzieży, na los ludzi chorych i cierpiących.

Dzięki żonkilowi– międzynarodowemu symbolowi nadziei, dzieci i młodzież w sposób przystępny mogą dowiedzieć się o tym co jest trudną, ale nieodłączną częścią życia: o chorobie, przemijaniu i stracie, ale także o nadziei i radości jaką może wnieść w tych chwilach człowiek, wrażliwy i otwarty na los drugiego człowieka.

W tym roku Pola Nadziei powstały przy:

• Przedszkolu Publicznym w Cisownicy
  • Szkole Podstawowej im. J. Gajdzicy w Cisownicy
  • Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach
  • Szkole Podstawowej im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej w Dębowcu
  • klasztorze oo. Franciszkanów w Cieszynie
  • magazynie Hospicjum ul. Kasztanowa w Cieszynie

z czego ogromnie się cieszymy.

W akcji wzięło udział ok. 1500 uczestników z przedszkoli i szkół powiatu cieszyńskiego, a także z parafii i domów opieki, którzy wspólnie z naszymi wolontariuszami zasadzili ponad 3300 cebulek żonkili. Za ten ogrom pracy, który będzie można zobaczyć wiosną już teraz serdecznie dziękujemy.