Uroczystości jubileusz 25 – lecia Hospicjum

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy 25-lecie swojej działalności. Uroczystości rocznicowe rozpoczęliśmy od wspólnej Mszy św. w Kościele pw. św. Krzyża w Cieszynie. Eucharystii przewodniczył obecny kapelan o. Anioł Zieliński, w asyście o. Ireneusza Toczydłowskiego, ks. Marka Kujawskiego oraz ks. Marcina Suchanka (kapelan Hospicjum Żywieckiego).
Następnie uroczyste spotkanie jubileuszowe miało miejsce w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Cieszyn. Dziękujemy gospodarzom za udostępnienie tej pięknej sali.

Swoją obecnością zaszczycili nas:
p. Janina Żagan – Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego
o. Anioł Zieliński – kapelan naszego Hospicjum
ks. Mirosław Szewieczek – pomysłodawca i założyciel Hospicjum
ks. Marek Kujawski – duszpasterz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu
ks. Marcin Brzóska – proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Cieszynie
p. Jolanta Stokłosa – Przewodnicząca Forum Hospicjów Polskich oraz Prezes Hospicjum św. Łazarza w Krakowie
siostry Boromeuszki
siostry Elżbietanki
p. Regina Rakowska – dyr. II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie wraz z p. Izabelą Żwak – pedagogiem Liceum
p. Izabela Kula – dyr. Biblioteki Miejskiej w Cieszynie

Przewodniczące i delegaci zaprzyjaźnionych Hospicjów: z Bielska-Białej, Jastrzębia-Zdroju, Katowic, Krakowa, Pszczyny, Radomia, Sosnowca, Tychów, Żor, Żywca.

Nasi darczyńcy oraz przedstawiciele firm i instytucji, z którymi od lat współpracujemy.

Obchody Jubileuszu uatrakcyjnił występ pedagogów z Szkoły Muzycznej – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Cieszynie.
Dziękujemy p. dyr. Sławomirowi Machała, p. Elżbiecie Machała oraz p. Sylwestrowi Sośniak.

W czasie spotkania wręczone zostały podziękowania oraz upominki dla obecnych i byłych wolontariuszy Hospicjum.

Również podziękowania otrzymali darczyńcy, przyjaciele naszego Hospicjum, bez których nie moglibyśmy funkcjonować.

Poczęstunek dla zaproszonych gości przygotowała Restauracja Zajazd Trzech Braci – bardzo dziękujemy.
Serdeczne podziękowania za ufundowanie tortu na jubileusz składamy p. Baszczyńskim z “Cukierni Bajka”.

Nasze wolontariuszki p. Dorota Kania i p. Małgorzata Szklorz z okazji jubileuszu przygotowały publikację na temat działalności Hospicjum.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie.