Kampania “Pola Nadziei” w Cieszynie

“Pola Nadziei” to ogólnopolska kampania hospicyjna, której celem jest zbieranie funduszy na działalność hospicyjną, a także popularyzacja idei hospicyjnej wśród dzieci, młodzieży i całego społeczeństwa. Kampania, której symbolem jest żonkil – międzynarodowy symbol nadziei – ma nieść przesłanie, mówiące o nadziei dla ludzi terminalnie chorych.

W pierwszej edycji uczestniczyło 7 Hospicjów. W kolejnych latach dołączały następne, osiągając w ostatnich edycjach imponującą liczbę około 50 zaangażowanych Hospicjów z wielu miast Polski. Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie po raz pierwszy przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii hospicyjnej POLA NADZIEI w 2011 roku. 30.05.2019 odbył się tradycyjny przemarsz z Rynku w Cieszynie na Górę Zamkową.